Часом природа може підкинути такі сюрпризи, які складно передбачити або уникнути. Цього разу це стосується озерного ефекту, що впливає на погодні умови в ряді регіонів. Йдеться про те, як холодне повітря, проходячи над теплими водами озер, створює значні снігопади в окремих районах, таких як частини Нью-Йорку, Мічигану та Вісконсину.
Особливо важкою ситуація склалася на дорогах в округах Ері та Женесі в Нью-Йорку. Тут введено обмеження на переміщення, а для тих, хто намагається їх порушити, передбачені штрафи. Подібні заходи діяли і в Мічигані та Вісконсині, де пересування по багатьом дорогам було обмежено.
Відповідальні працівники настійно закликають водіїв утриматися від поїздок, якщо в цьому немає крайньої необхідності. Різні офіційні повідомлення постійно оновлюються, попереджаючи про небезпеку на дорогах та можливі зміни в умовах пересування.
В таких умовах важливо пам’ятати про безпеку. Якщо ви таки змушені вирушити в дорогу, рекомендується бути вкрай обережним: зменшити швидкість, дотримуватись безпечної дистанції, використовувати зимові шини або ланцюги. Ще заздалегідь слід подбати про наявність необхідних запасів у вашому авто: їжі, води та аптечки.
Більше того, прогноз свідчить, що цей снігопад може тривати ще декілька днів, і в деяких місцях можливі значні обсяги опадів. Органи громадської інфраструктури активізують план реагування на такий атмосферний натиск: проводиться операція з прибирання снігу, населення готує притулки для нужденних.
Для багатьох шкіл та неосновних урядових установ були введені обмеження на роботу або навіть призупинено їх функціонування на цей час. Така ситуація вкотре нагадує нам про важливість підготовки до непередбачуваності природи та необхідності злагоджених дій в умовах кризи.